Chalupa Rehberg

Dobijte energii v srdci panenské přírody

Naši chalupu najdete na polosamotě na okraji obce Srní, ležící v Národním parku Šumava. Výhled z terasy máme opravdu jedinečný: vidíte Kozí Hřbety    a ze strany i vrch Sokol. Jste v centru šumavského dění, ale přitom na polosamotě a zcela v soukromí :)


Do centra Srní to je jen 5 minut chůze - je tu dobře zásobený obchod a četné restaurace. K Hauswaldské kapli (=malé šumavské Lurdy) se dostanete pěšky za necelou hodinku.  Naučná stezka Vchynickotetovského plavebního kanálu nám vede nad zahradou a spisovatel Šumavy Karel Klostermann se nejspíše procházel na naší zahradě, když navštěvoval na Rehbergu své příbuzné. Občas tu zaslechnete zavýt vlka, co se prohání v nedalekém výběhu Návštěvnického centra NP v Srní. V noci tu tiše šumí řeka Vydra, co se dere kaňonem dole v údolí.


Oblast nedotčené přírody

Srní se nachází přímo v Národním parku Šumava, jehož rozloha je více než 68 000 ha a tvoří tak největší NP v naší zemi.

Domov vzácných druhů  zvířat

Z vzácných živočichů lze jmenovat perlorodku říční (Margaritifera margaritifera), vranku obecnou (Cottus gobio), čolka horského (Ichthyosaura alpestris), zmiji obecnou (Vipera berus), datlíka tříprstého (Picoides tridactylus),  puštíka bělavého (Strix uralensis),  jeřábka lesního (Tetrastes bonasia), tetřívka obecného (Lyrurus tetrix), tetřeva hlušce (Tetrao urogallus), netopýra velkouchého (Myotis bechsteinii), vydru říční (Lutra lutra), rysa ostrovida (Lynx lynx), losa evropského (Alces alces), ojediněle také kočku divokou (Felis silvestris) a vlka obecného (Canis lupus). 

Domov vzácných druhů rostlin

Mezi vzácné obyvatele Šumavy z rostlinné říše patří: hořeček mnohotvarý český (Gentianella praecox subsp. Bohemika), hořec šumavský (Gentiana pannonica), rosnatka anglická (Drosera anglica), tučnice obecná (Pinguicula vulgaris), kyhanka sivolistá (Andromeda polifolia), dřípatka horská (Soldanella Montana), všivec lesní (Pedicularis sylvatica), všivec bahenní (Pedicularis palustris), prstnatec májový rašelinný (Dactylorhiza majalis subsp. turfosa), blatnice bahenní (Scheuchzeria palustris), oměj šalamounek (Aconitum plicatum), plavuňka zaplavovaná (Lycopodiella inundata), vratička heřmánkolistá (Botrychium matricariifolium), borovice blatka (Pinus rotundata), bříza trpasličí (Betula nana) a mnoho dalších.

Mnoho kilometrů turistických tras

na vás čeká v zimě i v létě: pěší túry i cyklovýlety, běžecké lyžování na perfektně udržovaných stopách; milovníci sjezdového lyžování si přijdou na své v Kašperských Horách, Zadově nebo v Železné Rudě.